Клінічний випадок з практики нашого лікаря ультразвукової діагностики Жайворонка Максима Миколайовича був прийнятий в номінації “Клінічний випадок листопада 2021” на сайті Європейської федерації ультразвуку в медицині та біології.

Метою діяльності цієї спільноти є поширення знань, досліджень та досягнень в області використання ультразвуку в медицині та біології. То ж цікавий клінічний випадок, представлений Максимом Жайворонком, привернув увагу наукової спільноти європейских УЗД-спеціалістів.

Випадок із практики нашого лікаря стосувався рідкісного ускладнення аппендиктомії – апендициту кукси сліпої кишки (АК). Аппендиктомія є найчастішою хірургічною операцією в світі, і серед її ускладнень апендицит кукси зустрічається дуже рідко – 1 випадок на 50 00 операцій, хоча ряд авторів вважають, що справжня поширеність цього ускладнення вища і значна частина АК залишається недіагностованою. Під ним розуміють продовжене або рецидивне запалення в залишеній частині апендикса

Кукса (культя) сліпої кишки зафіксована під час планового трансабдомінального обстеження в нашій клініці пацієнтки, якій 5 років раніше була виконана аппендиктомія. При обстеженні була виявлена трубчаста структура з коротким сліпим кінцем, що нагадує апендикс, але, враховуючи анамнез, була прийнята за незапалену куксу апендикса. Незвичайно те, що вона була усередині просвіту сліпої кишки. Також вона була досить великих розмірів (6х8 мм), що являється фактором ризику її запалення.

Апендицит культі може виникати в різні терміни після первинної операції, навіть через 10-20 років. Ознаки та симптоми апендициту культі сліпої кишки такі ж, як у гострого апендициту, та їх зазвичай важко діагностувати за допомогою УЗД. Профілактикою АК є залишення кукси червоподібного відростка довжиною не більше 3 мм, для чого необхідна чітка візуалізація основи відростка або занурення кукси. Пізня чи пропущена діагностика апендициту кукси може викликати серйозні ускладнення, але дякуючи професіоналізму нашого лікаря, патологія була вчасно виявлена, що дозволить її зафіксувати в анамнезі пацієнтки і .

Ми вітаємо Максима Миколайовича з визнанням міжнародного рівня та бажаємо подальших професійних успіхів!

Лікар УЗД МЦ “Медбуд” Жайворонок Максим Миколайович