(044) 596 77 77 | (097) 596 77 77 | (095) 116 77 77
Тест ПЛР2021-04-20T10:21:00+00:00

ПЛР( полімеразна ланцюгова реакція) Коронавірус(РНК SARS-CoV-2,назо-орофарингеальний зішкріб,якісне визначення,метод rRT-PCR)

ПЛР тест на коронавірус

Загальні відомості про дослідження

ПЛР або полімеразна ланцюгова реакція  — один з найточніших методів діагностики в сучасній медицині. Це дослідження спрямоване на виявлення патогенів в різних біологічних матеріалах людського організму (кров, слина, слиз).

Таким чином, зробивши зішкріб з носоглотки, вдається відповісти на головне питання — хвора людина чи в її організмі вірус відсутній.

Головна перевага ПЛР-дослідження РНК SARS-CoV-2 полягає в можливості виявлення коронавірусу ще до виникнення перших симптомів. Полімеразна ланцюгова реакція дозволяє виявити навіть найменші сліди геному вірусного збудника. Іншими словами, це максимально чутливий метод діагностики, спрямований на те, щоб підтвердити або виключити факт захворювання.

ПЛР-діагностика не дозволяє визначати, коли відбулося інфікування, на якій стадії знаходиться патологічний процес або виявляти ступінь інфекційного навантаження. Головна мета цього дослідження – підтвердити або виключити наявність інфекції.

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Запис до лікаря

Показання

З огляду на специфіку ПЛР-дослідження РНК SARS-CoV-2 і дані, які вдається отримати за допомогою цього методу діагностики, основними показаннями до його проведення є:

 • нещодавно мав місце контакт з інфікованою людиною;
 • диференціальна діагностика патологій, симптоматично схожих з коронавірусом;
 • наявність підозр на нову коронавірусну інфекцію;
 • виявлення безсимптомної течії COVID – 19;
 • отримання підтверджувальних документів (для перетину кордону, виходу з самоізоляції).

Також це дослідження рекомендується пройти особам з груп ризику, наприклад, громадянам похилого  віку (старше 60 років), людям які страждають на цукровий діабет, мають в анамнезі серцево-судинні захворювання або хронічні патології легень.

ПЛР тест на коронавірус

Принцип проведення дослідження

Для виконання ПЛР-діагностики РНК SARS-CoV-2 забір біоматеріалу виконується шляхом назо-орофарингеального зішкрібу з області зіву.

Процес проведення дослідження для пацієнта виглядає просто і складається з декількох етапів:

 • розпакування діагностичного набору при пацієнті (всі складові стерильні, одноразові);
 • виконання назо-орофарингеального зішкрібу з області зіву;
 • потім маніпула поміщається в герметично закриту колбу і передається в лабораторію.

Далі, в лабораторних умовах проводиться ПЛР-дослідження, виявляється РНК вірусу. Цей процес в разі виконання ПЛР РНК SARS-CoV-2 займає від 2 до 4 днів. При негативному результаті можна з упевненістю говорити, що пацієнт здоровий, вірус в біоматеріалі не виявлений. Якщо ж тест позитивний, значить в організмі присутня інфекція.

Переваги діагностики в лабораторії МБ

Лабораторія «Медбуд» оснащена сучасним діагностичним обладнанням експертного класу, що дозволяє виконувати дослідження оперативно і отримувати точні результати. Все обладнання відкаліброване, має всі необхідні документи і регулярно перевіряється, що свідчить про вищий ступінь працездатності.

Крім того, процес діагностики у лабораторії максимально автоматизований, що практично виключає будь-які помилки, пов’язані з людським фактором.

Точність – наша головна мета при виконанні діагностики.

ПЛР тест на коронавірус

Кваліфікація персоналу

У нашій лабораторії працюють спеціалісти вищої категорії, які постійно вдосконалюють свої знання, відточують навички і відвідують курси підвищення кваліфікації. Кожен співробітник лабораторії, який бере участь в процесі проведення досліджень, володіє всіма сучасними діагностичними методиками і діє відповідно до загальноприйнятих протоколів.

В умовах поширення нової коронавірусної інфекції швидкість реагування і можливість звернутися за кваліфікованою допомогою – головні пріоритети. У нашій лабораторії ви можете пройти діагностику швидко, безпечно і отримати точну відповідь в найкоротші терміни.

ДІЗНАТИСЬ ПОДРОБИЦІ  ТЕЛЕФОНУЙТЕ:

Графік роботи лабораторії

Клініко-діагностична лабораторія «Медбуд» працює 6 днів на тиждень за наступним графіком:

 • ПН-ПТ (8: 00-11:00)
 • СБ (9: 00-11:00)
 • ВС (вихідний)

Місця забору біоматеріалу

Забір біоматеріалу для проведення ПЛР-дослідження РНК SARS-CoV-2 виконується за наступними адресами: 1 поверх, приймальне відділення, кабінет № 103.

Місця забору біоматеріалу на COVID - кабінет № 103

Інші можливості МЦ «Медбуд»