Швидкий тест на антиген:Коронавірус (SARS-CoV-2),COVID-19

Швидкий тест на антиген

Загальні відомості про дослідження

Пандемія COVID-19 показала, наскільки важливою галуззю медицини є діагностика. Саме шляхом проведення лабораторних та апаратних досліджень вдається оцінити стан організму, поставити діагноз і розробити ефективну тактику лікування. У випадку з коронавірусною інфекцією особливо важливо виявити хворобу на ранніх термінах, для цього проводяться різні лабораторні дослідження, серед яких одним з основних є швидкий тест для виявлення антигену COVID-19 SARS-CoV-2.

Швидкий тест на антиген

Антигеном (АГ) називається будь-яка речовина, як правило, органічного походження, яку наш організм розпізнає як небезпечну, чужорідну.  В результаті виявлення такої речовини імунна система починає виробляти антитіла. Цей процес є природною імунною відповіддю організму. У випадку з COVID-19 антигеном виступають білкові сполуки вірусу SARS – CoV – 2, які виявляються в секреті дихальних шляхів.

Таким чином, біологічним матеріалом для проведення швидкого тесту на виявлення антигену COVID-19 SARS-CoV-2 виступає секрет дихальних шляхів, який збирається шляхом взяття мазків із задньої стінки зіву чи носоглотки.

Це один з найбільш зручних варіантів діагностики, якщо потрібно отримати відповідь в найкоротші терміни, при цьому точність досягає 97-98%.

Найбільш ефективним вважається швидкий тест для виявлення АГ COVID-19 SARS-CoV-2 при високому вірусному навантаженні. Це означає, що доцільно проводити дане дослідження з 1 по 7 день з моменту появи симптомів захворювання

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК
Запис до лікаря

Показання

Проведення швидкого тесту на АГ нової коронавірусної інфекції актуально при наступних показаннях:

 • підозра на COVID-19, наприклад, після недавнього контакту з хворим;
 • виникнення симптомів гострого респіраторного захворювання;
 • наявність ознак пневмонії;
 • діагностика безсимптомного перебігу коронавірусної інфекції;
 • повернення з регіонів з високими показниками захворюваності;
 • планування планової госпіталізації;
 • пацієнти з груп ризику (захворювання серцево-судинної системи, легеневої системи, похилий вік).
Швидкий тест на антиген

Принцип проведення дослідження

Одна з головних переваг швидкого тесту на АГ COVID-19 SARS-CoV-2, крім високої точності і швидкості отримання відповіді, полягає в простоті проведення аналізу. 

Дослідження виконується в кілька кроків:

 1. Спеціаліст, використовуючи одноразову тест-систему, бере мазок в області зіву.
 2. Після цього фахівець виконує дії для активації тест-системи, що працює за принципом імунохроматографічного аналізу.
 3. Протягом 30 хвилин пацієнт отримує позитивну або негативну відповідь.

Це означає, що метод діагностики ІФА IgM до коронавірусу SARS-CoV-2 особливо актуальний приблизно в проміжку між 1 і 7 днями з моменту інфікування. Дослідження дозволяє встановити точний діагноз, підтвердити або спростувати факт інфікування COVID-19.

Переваги діагностики в лабораторії МБ

Кожен співробітник лабораторії «Медбуд» робить все можливе для підвищення ефективності діагностики та отримання точних результатів. Для цього наші працівники чітко дотримуються загальновизнаних правил і встановленого регламенту. Крім того, дослідження в нашій лабораторії проводяться на сучасному устаткуванні європейського зразка, ретельно відкаліброваному і налагодженому.

Якщо мова йде про швидкі тести на нову коронавірусну інфекцію, ми використовуємо тільки перевірені тест-системи, що сертифіковані міжнародними медичними асоціаціями. Таким чином, досягається точність діагностики при забезпеченні максимального комфорту для Вас, шановні пацієнти.

Швидкий тест на антиген

Кваліфікація персоналу

У лабораторії «Медбуд» до процесу виконання і розшифровки досліджень залучаються виключно фахівці вищої категорії. Всі співробітники лабораторії мають відповідну медичну освіту і постійно вдосконалюють свої знання, в тому числі шляхом відвідування курсів підвищення кваліфікації. Кожен співробітник лабораторії регулярно проходить переатестацію, що свідчить про його кваліфікацію та професійну придатність.

ДІЗНАТИСЬ ПОДРОБИЦІ  ТЕЛЕФОНУЙТЕ:

Графік роботи лабораторії

Клініко-діагностична лабораторія «Медбуд» працює 6 днів на тиждень за наступним графіком:

 • ПН-ПТ (8: 00-11:00)
 • СБ (9: 00-11:00)
 • ВС (вихідний)

Місця забору біоматеріалу

Забір біоматеріалу для проведення швидкого тесту на антиген COVID-19 SARS-CoV-2 виконується за наступними адресами: 1 поверх, приймальне відділення, кабінет № 103.

Місця забору біоматеріалу на COVID - кабінет № 103

Інші можливості МЦ «Медбуд»