Всі хто перехворів на COVID -19,   не залежно від важкості перебігу хвороби  та наявності ускладнень, як правило відчувають досить тривалий період зниження фізичної та психологічної активності. Порушення сну, депресивні прояви, зниження  витривалості та інші специфічні проблеми, на жаль, стають супутниками пацієнтів.

Як оптимально швидко і без ризику для організму відновитись – читайте нижче. В цій статі ми дамо Вам конкретні поради  щодо фізичної активності, а також інформацію з посиланнями де в м. Києві  Ви зможете провести свій час з користю для здоров’я.

Перш за все,  Вам необхідно виконувати всі поради лікуючого лікаря що до приймання медичних препаратів під час хвороби та після одужання. Проходити відповідні лабораторні дослідження та виконувати рекомендації з харчування  та режиму дня.   Серед іншого Вам буде рекомендовано більше часу проводити на свіжому повітрі та приділяти увагу фізичній активності. Про то, де, як і коли можливо поєднувати дві останніх рекомендації читайте нижче. 

Взимку знижується фізична активність людей. І не тільки через підвищення захворюваністю ОРВІ.  Причина цього не тільки в тому, що світловий день коротший. Навіть фізіологічно взимку ми більш інертні – знижуються імунітет, метаболізм та швидкість кровотоку. Пандемія Covid-19 ще більше закрила по оселях людей і вдарила по їхньому здоров’ю. Політична нестабільність, курс долара та новини також не покращують наше самопочуття, тому що посилюють стрес, а всі хвороби від нервів.

Активний відпочинок корисний у всі пори року, а взимку він просто рятувальний круг для нашого організму – він зміцнює імунітет, покращує сон та емоційний стан. Також взимку активний відпочинок чудово спалює жир, який ми накопичуємо в цю пору року.

Зимові умови вимагають дотримання деяких правил, основні з них – правильно підібраний одяг, помірність, поступовість. У паузах між інтенсивним навантаженням слід зберігати активність. Слідкуйте за станом шкіри обличчя, носа, вух, рук – при зблідненні, оніміння, ознобі повертайтеся додому. У морози носите захисну маску. Носіть окуляри, що поляризуються, при наявності великих площ снігу і яскравому сонячному світлі.

Взимку є чимало цікавих способів активно провести вихідні.

Ідея №1: Біг.

Бігати взимку при відповідному екіпіруванні та певних навичках дуже корисно. Бігати можна за будь-якої погоди, але важливо зберігати здоровий глузд. Комфортна температура для тренувань – до -15 °. обов’язково зробіть розминку у приміщенні перед виходом на тренування: розігрійте м’язи, зв’язки та суглоби. Але і тут потрібна помірність: ви повинні розігрітися, не спітнівши, щоб не замерзнути на вулиці. В біговому клубі Top runners вас навчать правильно бігати.

Ідея №2: Похід на ковзанку

Щоб покататися на ковзанах, не обов’язково мати власні ковзани, всі ковзанки в Києві обладнані пунктами прокату. Ковзани підходять для будь-якого віку, як маленьким дітям, так і людям похилого віку. Тому скільки б вам років не було, цей вид розваг ви обов’язково маєте спробувати.

Особливість катання на ковзанах в тому, що тільки вставши на лід, ви відразу задіюєте безліч м’язів, тому що навіть утримати рівновагу вимагає зусиль. Одна година катання спалює третину калорій, які ви з’їли протягом дня.

Ідея №3: Лижний забіг

Немає нічого кориснішого для здоров’я та підняття настрою, ніж заняття цікавим видом спорту на природі. Одним із таких найпопулярніших видів активного відпочинку взимку є бігові лижі. Не вимагає великих фінансових вкладень і хорошої фізичної підготовки, цей спорт є універсальним і підходить для широкого кола людей.

Щоб вибрати лижі правильної довжини, додайте до свого зросту 10-15 см. Класичний стиль ходьби на лижах, при якому ви відштовхуєтеся по черзі кожною ногою, більш щадний, ніж коньковий стиль.

Ідея №4: Скандинавська ходьба

Так, це також зимовий вид відпочинку, доступний людям будь-якого віку та стану здоров’я. У Києві можна знайти спільноти людей, які захоплюються скандинавською ходьбою, і готові прийняти вас у свої ряди. А можна це робити і без великих компаній.

Ідея №5: Більше гуляйте

Легендарна користь прогулянок – абсолютна правда. Вчені довели, що ходьба протягом години може уповільнити активність факторів, пов’язаних із ожирінням, на 50%. А також коротка прогулянка може вдвічі знизити тягу до солодких вуглеводів. І насамперед, прогулянки вже протягом 20-30 хвилин підвищують імунітет та покращують роботу серцево-судинної системи.

Не позбавляйте себе насолоди та користі від зимового активного відпочинку. Він допоможе вам зберегти здоров’я, убереже від зимового занепаду сил та настрою.